Liposukcja ultradźwiękowa

 W dzisiejszym wpisie rozważymy, jakie są wady, a jakie zalety wykonania zabiegu liposukcji ultradźwiękowej. Zapraszam do czytania!
Może zaczniemy najpierw od tej przyjemniejszej strony, czyli od zalet liposukcji ultradźwiękowej. Liposukcja ultradźwiękowa to lider w dziedzinie usuwania zbędnego tłuszczu i wyszczuplania. Za sprawą tego wydawałoby się niepozornego zabiegu można poszczycić się przepięknie wymodelowanym, atletycznym ciałem, o gładkiej i jędrnej skórze.
Jakie są wskazania do wykonania liposukcji ultradźwiękowej?
Zabieg liposukcji ultradźwiękowej jest to optymalny zabieg dla wszystkich, który pragną szybko i bezboleśnie pozbyć się zbędnego tłuszczu. Niewątpliwą zaletą tego zabiegu jest możliwość szybkiego powrotu do formy. Nie jest to zabieg inwazyjny, ponieważ nienaruszona pozostaje struktura skóry.
Zabieg liposukcji ultradźwiękowej pozwala nie tylko na szybkie i bezbolesne wyszczuplenie, ale również na odzyskanie ogromnej części odessanego tłuszczu i ponownego wykorzystania tkanki na przykład do wszczepu w inną część ciała.
W jakich przypadkach zaleca się wykonanie liposukcji ultradźwiękowej?
Lipoliza ultradźwiękowa jest rekomendowana w przypadku nadmiernego otłuszczenia okolic brzucha i talii, boków ciała, kolan, ud, pleców oraz redukcji ginekomastii u mężczyzn.
Jak szybko spodziewać się można pierwszych efektów?
Zadowalające efekty zabiegu pojawiają się stopniowo, najczęściej w ciągu kilku tygodni, kiedy to skóra ma możliwość przebudowania się i powrotu do zdrowia oraz optymalnej kondycji.  Niewątpliwą zaletą efektów liposukcji ultradźwiękowej jest ich długotrwałość, pod warunkiem, że zachowa się zdrowy styl życia i z dbałością podejdzie się do uzyskanych efektów. Efekt liposukcji utrzymuje się nawet kilka lat.
Na czym polega sekret tego zabiegu?
Sekret zabiegu liposukcji ultradźwiękowej polega na wykorzystaniu wiązki energii ultradźwiękowej, którą wprowadza się pod skórę przy pomocy cienkiej kaniuli. Energia ta działa delikatnie i zarazem skutecznie na komórki tłuszczowe. Ultradźwięki oddzielają złogi tłuszczowe od komórek okalających nie wpływając w żaden sposób na pobliskie nerwy, naczynia krwionośne oraz tkankę łączną. Ponadto tłuszcz odessany w trakcie zabiegu nadaje się do ponownego wykorzystania poprzez wszczepienie w ciało pacjenta w celu wymodelowania sylwetki.
Zabieg liposukcji ultradźwiękowej wykonuje się na znieczuleniu miejscowym, z tej też przyczyny nie jest on bolesny. Czas trwania zabiegu to od 2 do 5 godzin. Przed wykonaniem zabiegu kluczowym elementem jest wywiad lekarski przeprowadzony przez lekarza, konieczne jest także wykonanie badań laboratoryjnych krwi.
Zabieg ten zasadniczo pozbawiony jest jakichkolwiek wad, ponieważ nie należy on do zabiegów inwazyjnych. Dla niektórych osób jedynym minusem może być cena, jednak nie gra ona w tym przypadku kluczowej roli.
Znalezione obrazy dla zapytania smukła sylwetka